Tarihçe


Mitsubishi Motors, yola ilk çıktığı günden beri benimsediği yenilikçi yaklaşımı ile otomotivin yarını için yeni teknolojiler üretmeye devam ediyor.

1870

1870 yılında kurulan Mitsubishi,
1914 yılında üç elmas logosunu tescilledi.

1917

Model A


Mitsubishi'nin ilk otomobili Model A 1917 yılında üretildi.

1937

PX33


1937 yılında ilk 4x4 otomobil prototoipi olan PX33, askeri kullanım için hazırlandı.

1960

Mitsubishi 500 / Minica / Colt


Az yer kaplayan dört tekerlekli araçlar ve mini otomobilleri piyasaya sürdü."Mitsubishi 500" ve mini araba "Minica" nın üretimine başladı. 1960'lar, Mitsubishi'nin uluslararası rallilerde yarışan ilk aracı olan Colt serisini piyasaya sürerek geleceğe dair vizyonunu geliştirmeye başladığı bir dönemdi.

1970

Lancer / Galant £ / Mirage


Motor sporları dünyasında da başarı kazanan "Lancer" bu dönemde doğdu. Birinci kuşak "Lancer" kusursuz binek otomobil "Galant £" ve Mitsubishi'nin ilk FF aracı "Mirage" gibi araçlar piyasaya sürüldü. 1970'lerde sunduğu araçlarla üstün teknolojik kapasitesini dünyaya kanıtlamaya başlayan Mitsubishi Motors, Lancer ile Safari Rallisi'nde zafer kazandı.

1980

Pajero / Delica Wagon


"Pajero" ve "Delica Wagon" tanıtıldı ve RV patlamasına yol açtı. Lüks bir binek otomobilinin konforuna sahip gerçek bir dört çeker off-road aracı olan "Pajero" piyasaya çıktı. 1980'lerde Mitsubishi Motors, giderek büyüyen pazara "Lancer" ve "Delica Wagon" gibi gelişmiş ürünler sundu.

1990

Toppo / Diamante / GTO / RVR


Zengin çeşitli bir araç dizisi oluşturuldu. Mini otomobil "Toppo", kaliteli binek otomobil "Diamante", spor otomobil "GTO", binek otomobil tipindeki RV "RVR" gibi araçlar piyasaya çıktı. 1990'larda, Mitsubishi Motors, farklılaşan piyasa ihityaçlarını karşılamak için çok sayıda benzersiz ürünü piyasaya sunuldu.

2000

Toppo / Diamante / GTO / RVR


Mitsubishi Motors, sürdürülebilir bir gelecek için kendini sürekli geliştirmekte. "i" serisi piyasaya sürüldü ve İyi Tasarım Büyük Ödülü’nü kazanan ilk mini otomobil oldu. "i" yi temel alan Mitsubishi Motors, 40 yıldan uzun süredir devam eden elektrikli araç geliştirme çalışmalarının meyvesi yeni nesil elektrikli araç "i-MiEV"i piyasaya çıkardı.

Mitsubishi Motors, otomotiv sektörünün önümüzdeki 100 yılının kapısını aralayacak bir öncü olarak, 2000'lerde de hızla gelişmeye devam ediyor.